עברית English
 

אוכלוסיית הרוכבים כוללת ילדים, מתבגרים ומבוגרים מיישובי הערבה הדרומית ומעיר אילת, הסובלים מלקויות התפתחותיות ונוירולוגיות, נכויות מוטוריות, הפרעות רגשיות והתנהגותיות, קשיי למידה ומחלות כרוניות. כל הרוכבים מגיל 3 ועד 86 שנים, בעלי הפרעות הנעות בין קלות לקשות ביותר, יושבים על גב הסוס באופן עצמאי או בתמיכה של המטפל היושב יחד עם הרוכב/ת ומחזיק אותו/ה מאחור, עם הולכי צד על יד הסוס השומרים על הרוכב מהקרקע.

המטפלים
החווה הטיפולית מול הרי אדום ייחודית לא רק בתנאי האקלים ובנוף המדברי, אלא במקצועיות של המטפלים המוסמכים לרכיבה טיפולית, המקבלים הדרכה פסיכולוגית קבועה לגבי רוכביהם. הגישה של העבודה ברכיבה היא רב מקצועית עם התייעצויות לגבי יעדי הטיפול לרוכב/ת עם צוותי חינוך ורפואי, מרפאות בעיסוק, פיזיותרפיסטיות, וקלינאיות תקשורת המטפלים בילדים הרוכבים.

המטפלים המקצועיים אחראיים על התכנון וביצוע הטיפול של כל רוכב, אך קיימים עוד גורמים בצוות המטפל: המתנדבים המסורים העוזרים באופן קבוע בטיפול השבועי, וכמובן 22 סוסים של החווה. הסוסים נבחרים לכל טיפול על פי ההתאמה בין צרכי הרוכב והאופי והמבנה של הסוס.


הקשר הדינאמי עומד במרכז החוויה הטיפולית ברכיבה

הקשר הנבנה בין הרוכב, המטפל, המתנדב ההולך לצד הסוס, והסוס, מהווה את המהות של הרכיבה הטיפולית ומקדם את התחזקותו של הרוכב. הרוכב לומד לשלוט בתנוחת הגוף ובשרירים של עצמו ושל הסוס, ובמקביל מפתח קשרי אמון עם המטפל, הסוס והמתנדב. לרכיבה טיפולית השפעה ישירה על תחושת ההעצמה של הרוכב/ת, הפנמת תחושת המסוגלות הכה חיונית להתקדמות, על ישיבתו הזקופה וכל זה מתרחש כשנמצאים בחוץ באוויר המדברי הצח!