עברית English
 

החווה הטיפולית מול הרי אדום מפעילה תוכנית ייחודית ושמה "יום לימודים בחווה" תוכנית זו בתמיכת המחלקה לשירותים חברתיים של מועצה אזורית חבל איילות והעיר אילת מייצרת שובר שגרה וטיפול אקטיבי לילדי החינוך המיוחד בחבל איילות.

תלמידי החינוך המיוחד מגיעים פעם בשבוע בליווי צוותי ביה"ס או הגנים לכיתות הלימוד בחווה ומבלים יום לימודים שלם בחווה, במהלך היום מלבד לימודיהם הם משתתפים בפעילויות יזומות בחווה ובשיעורי רכיבה טיפולית. הצוותים החינוכיים עובדים יחד עם המטפלים והמתנדבים שלנו ביישום מטרותיו הטיפוליות של כל רוכב. הטיפול ברכיבה נעשה באופן פרטני או קבוצתי לפי צרכיו ויכולותיו של הרוכב. התלמידים והחניכים לא רק מקבלים את הטיפול ברכיבה אלא נהנים לעבוד בחווה, לבקר בפינת החי ולשחק במגרש המשחקים. העמותה שלנו מממנת את מרבית עלות הטיפול, והמסגרות משתתפות בעלויות ההסעות ומשפחות המטופלים ממנות עלות חלקית וסמלית בלבד של ילדיהם וזאת במטרה לייצר מחויבות לתהליך. ניתן לצפות בסרטון

 המופיע בעמוד הבית המראה את פרויקט "יום לימודים בחווה."

נכון לשנת 2018 בפרויקט זה משתתפים כ 165 ילדים הנתמכים ע"י קרן המלגות שלנו מתוך סך 230 הרוכבים המגיעים לחווה על בסיס שבועי, ובעצם כ 10000 שיעורי רכיבה טיפולית בשנה.